Proteza na implantach w jeden dzień – czy to możliwe?

Proces uzyskania protezy na implantach w jeden dzień jest doskonałą opcją dla osób, które doznały utraty kilku zębów lub całego kompletu. Zabieg ten zapewnia również pacjentom natychmiastową gratyfikację i jest bardziej przystępny cenowo niż protezy ruchome. Implanty stomatologiczne są bardziej trwałe niż tradycyjne mosty dentystyczne i zęby, a na ich sukces nie ma wpływu płeć ani wiek. Ponadto mini implanty stomatologiczne są dostępne również dla pacjentów, którym brakuje wystarczającej gęstości kości, aby poddać się standardowym implantom stomatologicznym. Chociaż mini implanty stomatologiczne nie są tak powszechne jak standardowe implanty, poświęcono im stosunkowo niewiele uwagi w badaniach.

Implanty typu All-on-4(r) zastępują brakujące zęby w jednym zabiegu

Implant typu All-on-4 to rodzaj protezy zębowej, w której podczas jednego zabiegu zastępuje się cały rząd brakujących zębów. Procedura ta nie wymaga kilku operacji; zamiast tego chirurg stomatologiczny usunie wszystkie pozostałe zęby i umieści cztery implanty jednocześnie. Chirurg zamknie nacięcia i założy szwy, aby utrzymać implanty na miejscu. Przez kilka miesięcy będą Państwo mieli zęby tymczasowe, podczas gdy nowe zęby będą wykonywane.

Po zabiegu All-on-4(r) należy zaplanować regularne wizyty kontrolne, aby zapewnić sukces zabiegu. Będą one obejmować zdjęcia rentgenowskie, cyfrowy skan 3D oraz fizyczne badanie jamy ustnej. Celem tych badań jest umożliwienie dentyście dokładnego zrozumienia stanu zdrowia zębów i wszelkich problemów, które mogą być przyczyną brakujących zębów.

Implanty tego samego dnia oferują natychmiastową satysfakcję

Chociaż może się wydawać, że nie można wszczepić implantów tego samego dnia, co naturalnych zębów, implanty tego samego dnia mają wiele zalet. Przede wszystkim można natychmiast odzyskać swoje naturalne zęby, bez konieczności stosowania niewygodnych lub kłopotliwych protez. Jest to duży plus dla tych, którzy obawiają się, że w ich uśmiechu pojawi się luka. Są jednak pewne rzeczy, o których należy pamiętać, decydując się na procedurę tego samego dnia.

Najlepszą stroną implantów stomatologicznych Same-day jest to, że zapewniają one natychmiastową gratyfikację, pozwalając cieszyć się pełną funkcjonalnością niemal natychmiast po zabiegu. Dzieje się tak dlatego, że mocują one protezy na tytanowych śrubach i pozwalają użytkownikom jeść i mówić natychmiast po zabiegu. Technika stosowana do mocowania implantów na miejscu jest wypróbowana i prawdziwa i zapewnia, że implant nie będzie się przemieszczał podczas procesu gojenia. Możliwe jest również uzyskanie nowego uśmiechu tego samego dnia.

Są one bardziej opłacalną opcją

Implanty stomatologiczne są uważane za złoty standard w zastępowaniu brakujących zębów. Replikują one naturalne korzenie zębów oraz utrzymują kość i tkankę dziąsłową. Oferują również najlepszą możliwą estetykę. W porównaniu z implantami stomatologicznymi, protezy są trudniejsze do noszenia, mają ograniczony zakres opcji żywieniowych i wymagają częstszej wymiany. Dlatego wiele osób wybiera protezy wsparte na implantach zamiast protez zębowych. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o obu opcjach.

W porównaniu z protezami wspartymi na implantach protezy ruchome mogą być tańszą alternatywą. Jednak niektórzy starsi pacjenci wolą protezy od implantów. Implanty są droższe niż protezy, ale starsze osoby mogą stracić wystarczająco dużo kości szczęki, aby utrzymać nowe zęby. Może to uniemożliwić im poddanie się operacji wszczepienia implantów, a ruchome protezy mogą sprawić, że poczują się niepewnie lub nawet będą unikać niektórych pokarmów.

Stabilizują kość szczęki

Stabilizują kość szczęki i utrzymują zęby na miejscu, pomagając nam prawidłowo żuć i mówić. Składa się ona z dwóch części – górnej kości szczęki (maxilla) i dolnej kości szczęki (mandible). Jak wszystkie kości, kość szczękowa może ulec urazowi lub zwichnięciu. Do zwichnięcia dochodzi, gdy kość dolna szczęki wysuwa się ze swojego stawu, zwanego stawem skroniowo-żuchwowym. Staw ten pomaga połączyć żuchwę i czaszkę.

Zwichnięta szczęka może mieć wpływ na pobliską tkankę dziąsłową i zęby. Przeszczep kości może zapobiec dalszej utracie kości szczęki. Operacja ta może również zapobiec chorobie dziąseł, która może prowadzić do dalszej utraty zębów. Osoby ze zwichniętą szczęką mogą również mieć zmieniony wygląd twarzy. Bez odpowiedniej struktury kostnej, mięśnie wokół ust i szczęki mogą stracić ton i pojawić się pomarszczone. W niektórych przypadkach przeszczep kości jest tylko tymczasowy i nie koryguje podstawowego problemu.

Są one trwałym rozwiązaniem problemu utraty zębów

Implanty stomatologiczne są trwałe, a zabieg ten jest bezpiecznym wyborem dla osób, które utraciły ząb w wyniku wypadku, poważnej próchnicy lub choroby przyzębia. Podczas gdy mosty protetyczne lub protezy często wymagają uzupełnienia lub wymiany co kilka lat, implanty stanowią długotrwałe rozwiązanie, które pozwala mówić, jeść i uśmiechać się w sposób naturalny. Implanty to także rozwiązanie najbardziej zbliżone do naturalnego zęba.

Implanty są trwałym rozwiązaniem w przypadku utraty zębów, ponieważ łączą się z kością szczęki. Powodzenie implantu nie zależy od stanu zdrowia sąsiednich zębów. W razie potrzeby dentysta może naprawić zastępczy ząb lub przymocować nowy do tytanowego słupka. Jedynym minusem jest ryzyko poważnego urazu lub choroby dziąseł, które mogą zagrozić funkcjonalności implantu. Krótko mówiąc, implanty stomatologiczne to jedyne trwałe rozwiązanie w zakresie wymiany zębów, które zapewnia zarówno stabilność, jak i wygląd.

Można je wykonać w ciągu zaledwie jednego dnia

Osoby, które utraciły wszystkie zęby, mogą być zainteresowane poznaniem nowej techniki jednodniowych implantów stomatologicznych. Polega ona na zastosowaniu czterech specjalnie umieszczonych implantów stomatologicznych do podparcia protezy. Nie wymaga ona podniesienia dna zatoki ani przeszczepu kości, więc czas rekonwalescencji jest znacznie krótszy. Nie trzeba też brać wolnego w pracy, aby wykonać zabieg. Procedura ta jest również zatwierdzona przez FDA i ma udane wyniki.

Procedura ta może być bardziej przystępna niż metody konwencjonalne i zajmuje mniej czasu w gabinecie dentystycznym. Zależy to jednak od potrzeb pacjenta i jego jamy ustnej. Ponadto umieszczenie implantów zębowych w jednym dniu wymaga precyzji i doświadczenia. Dlatego nie każdy implantolog może wykonać tę procedurę. Przed podjęciem decyzji o poddaniu się zabiegowi należy dokładnie zbadać proces. Jest to doskonała opcja dla pacjentów, którzy chcą uniknąć niedogodności związanych z wielokrotnymi wizytami.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *