implantologia

Implantologia – co warto wiedzieć o tej dziedzinie?

Implantologia to stale rozwijająca się dziedzina stomatologii. Jeśli chcesz cieszyć się idealnym uśmiechem, dowiedz się, jaka jest najlepsza chirurgia stomatologiczna w Krakowie. Wyjaśniamy, czym w ogóle jest implantologia, a także jakie są zalecenia i przeciwwskazania do tego zabiegu.

Implantologia – co warto wiedzieć o tej dziedzinie? Czym jest implantologia?

Implant zastępuje utracony lub usunięty korzeń zęba i umożliwia zamocowanie na nim korony zębowej. Implantacja to nowoczesna i bardzo skuteczna metoda na odbudowę utraconych zębów. Implanty można wstawić nawet w przypadku nieobecności zawiązków zębów stałych. Zwykle wykonane są z tytanu i umieszczane poprzez wkręcenie w kości wyrostka zębowego. To świetne rozwiązanie także dla osób, które użytkują protezy ruchome, a chciałyby poprawić komfort swojego życia. 

Implanty zębów w Krakowie i chirurgia stomatologiczna w Krakowie

Wszczepianie zębów to poważny i dosyć poważny zabieg, a do tego ma wpływ na komfort życia przez wiele lat, dlatego powinno się wykonać go w odpowiednim i rekomendowanym gabinecie. Profesjonalne implanty zębów w Krakowie wykonasz w Centrum Stomatologii Estetycznej i implantologii Galeria Uśmiechu. Możesz się udać do tego miejsca, także jeśli potrzebna jest ci dowolna chirurgia stomatologiczna w Krakowie. Specjaliści pracujący w tym gabinecie zapewnią ci szybkie i fachowe wsparcie w dziedzinie stomatologii i przedstawią najbardziej skuteczne, nowoczesne metody leczenia. Pamiętaj, żeby nigdy nie odkładać wizyty w gabinecie stomatologicznym na później! Im szybciej rozpoczniesz leczenie, tym łatwiejsze i bardziej skuteczne ono będzie.

Jak wygląda zabieg wszczepiania implantów? 

Leczenie zaczyna się oczywiście wizytą konsultacyjną. Najpierw ocenia się stan zębów pacjenta i wykonuje badania pantomograficzne. Jeśli po wywiadzie i badaniach lekarz implantolog ma wątpliwości dotyczące stanu zdrowia pacjenta, może zlecić dodatkowe badania laboratoryjne krwi. Następnie można ustalić indywidualny plan leczenia oraz określić koszty. Wszczepienie implantu rozpoczyna się podaniem znieczulenia miejscowego. Potem nacina się dziąsło i odsłania kość. Po precyzyjnym wprowadzeniu implantu zaszywa się dziąsło. Potrzeba kilku miesięcy, aby implant zrósł się z kością. Zwykle ten proces trwa od 3 do 6 miesięcy. Kiedy się zakończy, można przystąpić do wykonania odbudowy protetycznej. Zęby odtwarza się tak, aby wyglądały one w sposób jak najbardziej naturalny, dlatego szczegółowo dobiera się ich kształt, wielkość oraz kolor.

Wskazania i przeciwwskazania do implantacji stomatologicznej

Implanty zębowe polecane są dla osób, które chcą uzupełnić braki zębowe. Implanty nie tylko wyglądają estetycznie, ale także podnoszą jakość życia, poprawiają samoocenę i umożliwiają komfort podczas spożywania posiłków. Implanty być zastosowane u osób, które nie tolerują protez ruchomych. Można dzięki nim uzupełnić większą liczbę brakujących zębów, a nawet zastosować w przypadku bezzębia. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu wszczepiania implantów.

Przeciwwskazania do leczenia implantologicznego:

  • nowotwory;
  • ciąża;
  • nieustabilizowana cukrzyca;
  • zbyt młody wiek (organizm w fazie wzrostu);
  • padaczka;
  • AIDS;
  • zaawansowana osteoporoza;
  • choroba alkoholowa i narkomania;
  • choroby związane z zaburzeniem krzepnięcia krwi.

Wyżej wymienione czynni nie pozwalają na wszczepienie implantów. W niektórych sytuacjach zalecane są dodatkowe badania i szczególna ostrożność. Z lekarzem trzeba omówić jakie leki się przyjmuje i przedstawić mu wszystkie ewentualne schorzenia, zwłaszcza takie jak: choroby układu krążenia i serca, astma, przewlekłe choroby układu oddechowego czy schorzenia szpiku kostnego. Przeciwwskazaniem może też być palenie tytoniu, bo organizm palacza jest niedotleniony, a kości są osłabione. W takiej sytuacji najlepiej jest całkowicie zaprzestać palenia na jakiś czas przed i po zabiegu. 

Wiesz już, gdzie znajduje się najlepsza chirurgia stomatologiczna w Krakowie, a także gdzie można wykonać implanty zębów w Krakowie. Teraz pozostało umówić się na wizytę i zadbać o piękny uśmiech.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *