Jak przyspieszyć wzrost zębów

Najlepszym sposobem na przyspieszenie wzrostu zębów jest zwiększenie odpowiedzi organizmu na działanie sił. Jest na to kilka metod, w tym techniki chirurgiczne, takie jak kortykotomia, piezochirurgia oraz stymulacja fizyczna za pomocą laserów i wibracji. Może to być również osiągnięte przez zastosowanie leków lub magnesów. W niektórych przypadkach techniki te mogą skrócić czas leczenia nawet o 70 procent. W tym artykule omówimy szczegółowo każdą z metod.

Warzywa

Jedzenie warzyw może pomóc wzmocnić zęby. Spożywanie warzyw o wysokiej zawartości błonnika może pomóc zmniejszyć ryzyko wystąpienia ubytków. Niektóre produkty, takie jak surowe pestki dyni, są bogate w witaminę K i mogą być dodawane do sałatek i zup. Inne warzywa, takie jak zielenina, są bogate w witaminę C i fosfor, które są niezbędnymi minerałami dla szkliwa zębów. Aby uzyskać dodatkowe korzyści, spróbuj jeść sfermentowane pokarmy, takie jak kiszona kapusta i surowe nasiona kabaczka.

Oprócz przyspieszenia wzrostu zębów dziecka, spożywanie dużej ilości owoców i warzyw może pomóc w zapobieganiu ubytkom. Należy starać się spożywać porcję owoców i warzyw dziennie. Dzienne zalecane spożycie warzyw to trzy do pięciu porcji. Jedzenie surowych warzyw pomoże zwiększyć spożycie witaminy A przez Twoje dziecko. Oprócz dostarczania większej ilości witaminy A, surowe warzywa będą również czyścić zęby i masować dziąsła. Jeśli obawiasz się o smak, możesz też zrobić z nich smoothie.

Oprócz soku jabłkowego jarmuż zawiera witaminę C, niezbędny składnik odżywczy dla zębów i dziąseł. Działa również jak naturalna szczoteczka do zębów, usuwając płytkę nazębną i odświeża oddech. Regularne spożywanie selera pozwoli utrzymać zęby i dziąsła w czystości. Seler zawiera również duże ilości witaminy A, która chroni tkanki miękkie w jamie ustnej. Innym ważnym warzywem dla zdrowych zębów jest kapusta. Kapusta jest bogata w witaminy C i K, a także posiada specjalne przeciwutleniacze zwane glukozynolanami. Substancje te mają właściwości antybakteryjne i hamujące rozwój chorób w całym organizmie.

Białko

Przestrzenny wzór ekspresji białek szkliwa w rozwijającym się szkliwie zębów został zbadany w modelu mysim. Białka były ekstrahowane z zębów w określonych postnatalnych punktach czasowych, a całe trzonowce były badane pod kątem składu białek. Co ciekawe, zwierzęta z niedoborem białek szkliwa nie wykazywały nieprawidłowej indukcji zębów. To rodzi pytania dotyczące redundantnych mechanizmów i funkcji sygnalizacyjnych. Białka są odpowiedzialne za wiele ważnych aspektów wzrostu i utrzymania zębów, w tym zdolność do wytrzymania niekorzystnych ekspozycji.

Badano również zdegradowane białka nonamelogenin. Degradacja tych białek ułatwiała masywną mineralizację szkliwa. Badania koncentrowały się na albuminie, najbardziej widocznym białku w macierzy szkliwa, ale były w dużej mierze niepełne ze względu na brak wszystkich pozostałych składników. Ta luka pozostawiła duże nierozwiązane pytanie: czy białko może przyspieszyć wzrost zębów? Konieczne są dalsze badania, aby określić, czy i jak białka mogą wpływać na rozwój zębów.

Oprócz maszynerii wydzielniczej i transportowej, produkty ameloblastów mogą wpływać na wzrost, strukturę warstwową i tworzenie kryształów zębów. Te białka wydzielnicze to amelotyna i odontogenne białko związane z ameloblastami (ODAM). Oba te białka są nieobecne w prawidłowym szkliwie, co tłumaczy ich brak obecności w szkliwie. Amelogenesis imperfecta to wada, w której brakuje szkliwa lub ma ono nieprawidłowy wygląd.

Przeciwciała

Nowe odkrycie z Japonii ujawnia, że przeciwciała mogą stymulować wzrost zębów. Konkretnie, przeciwciała przeciwko genowi USAG-1 mogą przyspieszyć rozwój mieszków zębowych. USAG-1 jest genem zaangażowanym w uczulenie macicy, które jest odpowiedzialne za różne warunki wrodzonej agenezji zębów. Przeciwciała te mogą pomóc w stymulowaniu wzrostu zębów poprzez uniemożliwienie rozwoju kluczowego genu.

Ludzkie przeciwciała mają zdolność przyczepiania się do powierzchni kuli, aby dołączyć do wirusa wywołującego infekcję. Z kolei przeciwciała rekinów wiążą się z otworami na palce w kulach do kręgli. Naukowcy z HMS i innych instytucji badają, jak przeciwciała mogą pomóc w przyspieszeniu wzrostu zębów. W przyszłości odkrycie to może doprowadzić do szybszego testu diagnostycznego i szybszego rozwoju leków. Ostatecznie to odkrycie ma wiele korzyści.

Wyniki te potwierdzają, że przeciwciała mogą promować wzrost zębów u myszy. W najnowszym badaniu opublikowanym w Science Advances stwierdzono, że przeciwciała anty-RANKL mogą promować wzrost zębów u myszy. Badanie pokazuje również, że metoda ta może pomóc w odrastaniu brakujących zębów. Jeśli się uda, może to pomóc ludziom w odrastaniu ich brakujących zębów. Ale jak działają przeciwciała? Czytaj dalej, aby odkryć więcej. Przeciwciała te mogą potencjalnie przyspieszyć wzrost zębów i pomóc w przywróceniu zdrowia jamy ustnej.

Mleko

Nawa z nabiałem w sklepie spożywczym jest zaopatrzona w wiele odmian mleka, ale trudno odpowiedzieć na pytanie, czy mleko krowie jest lepsze dla Twoich zębów. Choć prawdą jest, że mleko krowie zawiera więcej wapnia i fosforu, to mleko wzbogacone w witaminę D nie jest tak korzystne dla zębów. Ponadto mleko zawiera laktozę, która może przyczyniać się do powstawania ubytków. Wybór odpowiedniego mleka dla dziecka jest decyzją kluczową dla jego zdrowia zębów.

Wapń i fosfor to niezbędne składniki odżywcze, które można znaleźć w produktach mlecznych. Te dwa składniki odżywcze mogą pomóc w naprawie uszkodzeń zębów spowodowanych przez kwas i jedzenie. Wapń jest niezbędny dla zdrowego uśmiechu, a fosfor pomaga neutralizować cukrowe i kwaśne pokarmy. Produkty mleczne stymulują również produkcję śliny, która jest niezbędna do utrzymania zębów. Należy również spożywać dobrze zbilansowaną dietę, która zawiera warzywa, owoce, pełne ziarna i inne produkty mleczne.

Istnieje jedno badanie, które pokazuje, że mleko zmniejsza nadwrażliwość zębiny. W tym badaniu grupa badanych płukała usta mlekiem o temperaturze pokojowej pięć razy dziennie przez 15 dni. Podczas gdy grupa kontrolna płukała usta wodą, grupa mleczna doświadczyła mniejszej nadwrażliwości. Uważa się, że głównym powodem poprawy jest jego działanie remineralizujące. Mleko ma również wiele innych zalet, w tym pomaga w poprawie zdrowia zębów.

Jogurt

Prawdopodobnie słyszałeś o niesamowitych korzyściach płynących z jogurtu. Zawiera on wapń, minerał niezbędny do wzrostu i utrzymania gęstości kości. Nie tylko to, ale również wzmacnia szkliwo zębów i utrzymuje je w zdrowiu. U dzieci wapń jest kluczowy dla utrzymania ich wzrostu. Dodatkowo jogurt zmniejsza związki w ustach, które powodują nieświeży oddech. Na szczęście jogurt zawiera również probiotyki, bakterie, które utrzymują te złe zapachy na dystans.

Jogurt zawiera probiotyki, które stymulują produkcję naturalnych komórek odpornościowych i przeciwciał. Komórki te pomagają zwalczać inwazyjne toksyny i wirusy. Niektóre marki jogurtów mają dodatek cukru, który może podnieść poziom cukru we krwi. Upewnij się, że czytasz fakty żywieniowe przed zakupem jogurtu. Wiele odmian smakowych ma 14 gramów cukru na porcję. Aby uniknąć takiego skoku cukru, szukaj jogurtu zwykłego, bez dodatku cukru i probiotyków.

Spożywanie codziennej porcji owoców i warzyw jest niezbędne dla rozwoju mocnych zębów. Owoce i warzywa, takie jak brokuły, są bogate w witaminę A oraz inne minerały i witaminy. Ponadto surowe warzywa czyszczą zęby i masują dziąsła. Możesz również użyć smoothies, aby ukryć smak tych zdrowych pokarmów. A jeśli nadal nie jesteś przekonany, spróbuj jednego! Możesz być zaskoczony tym, jak korzystne dla zdrowia jamy ustnej mogą być te artykuły spożywcze!

Kawa

Picie kawy ma kilka negatywnych konsekwencji. Choć w rzeczywistości nie powoduje ubytków, sprzyja rozwojowi bakterii w jamie ustnej. Bakterie te żywią się cukrem zawartym w naszych pokarmach i napojach, pozostawiając po sobie kwaśny produkt odpadowy. Kwas ten niszczy zewnętrzną warstwę naszych zębów, odsłaniając warstwę zębiny. Dentyna jest żółta lub brązowawa, a kwaśne środowisko umożliwia rozwój bakterii. Kwas powoduje również próchnicę i przebarwienia.

W badaniu wzięły udział szczury, u których średnia zawartość kofeiny wynosiła 25 mg na kilogram masy ciała. Naukowcy podali połowie szczurów kofeinę, podczas gdy grupa kontrolna otrzymała zwykłą wodę. Trzy tygodnie później szczury, które piły kawę, miały znacznie większe zęby niż pozostałe. Chociaż efekty nie są jasne, odkrycia są interesujące. Kawa wydaje się zwiększać poziom PGE2.

W badaniu stwierdzono, że większość osób, które spożywały kawę, potrzebowała tylko jednej dawki stomatologicznego środka znieczulającego miejscowo, niezależnie od tego, czy wcześniej spożywały kawę. Badacze stwierdzili, że 25% społeczeństwa, które miało niepowodzenie w stosowaniu znieczulenia miejscowego, uważało, że kofeina była możliwym czynnikiem. Chociaż kawa nie wydaje się powodować niepowodzenia znieczulenia miejscowego, ustalenia są nadal intrygujące. Wyniki badania zostały przedstawione w formie graficznej i towarzyszy im analiza statystyczna.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *