Jak otworzyć zamek w szelkach

Jest wiele powodów, dla których możesz się zastanawiać, jak otworzyć zamek w aparacie ortodontycznym. Na początek, większość nowoczesnych aparatów wymaga lekkiego nacisku, aby wyregulować wspornik. Powinieneś czuć lekki opór podczas wywierania nacisku na zakładkę na aparacie ortodontycznym, a gdy zakładka ulegnie, będziesz mógł usunąć problematyczny element. Jeśli nie jesteś pewien, jak to zrobić, czytaj dalej, aby uzyskać kilka instrukcji.

Jak zdjąć drut z aparatu ortodontycznego

Twój aparat ortodontyczny może się od czasu do czasu odklejać. Jeśli tego doświadczysz, zadzwoń do gabinetu dentystycznego po pomoc. Główny drut aparatu będzie przymocowany do Twojego tylnego zęba za pomocą metalowej rurki. Gdy drut jest już wyciągnięty, możesz go delikatnie wcisnąć z powrotem gumką ołówkową lub patyczkiem kosmetycznym. Jeśli nie wyjdzie on całkowicie, do naprawy luźnego drutu można użyć wosku ortodontycznego. Nałożyć na drut ilość wielkości ziarnka grochu.

Podczas procesu usuwania należy pamiętać, że złamany drut może wystawać wewnątrz jamy ustnej i może spowodować przesunięcie zęba. Aby rozwiązać ten problem, użyj małych obcinaczy do paznokci lub wosku dentystycznego do odcięcia złamanych końców. To krótkoterminowe rozwiązanie wystarczy do następnej wizyty. Twój dentysta zaleci najlepszy sposób wymiany drutu. W tym celu należy postępować zgodnie z instrukcją zamieszczoną na odwrocie pudełka aparatu ortodontycznego.

Jak ponownie połączyć złamane zamki

Złamane zamki należą do najczęstszych nagłych przypadków ortodontycznych. Chociaż rzeczywiste przyczyny złamania zamków są różne, większość z nich jest spowodowana zabawą lub trudnymi do pogryzienia pokarmami. Na szczęście ponowne wiązanie złamanych zamków może często rozwiązać problem, a pacjent może wrócić na kolejną wizytę z nowym, lśniącym aparatem. Oto kilka wskazówek, jak ponownie połączyć złamany aparat ortodontyczny:

Usuń wszelkie luźne druty, które szturchają Twoje policzki lub dziąsła. Czasami drut może wyjść z uchwytu. Jeśli nie możesz usunąć luźnego drutu, możesz użyć wosku dentystycznego lub gumy bez cukru, aby go zabezpieczyć. Nie należy przecinać drutu, gdyż może to spowodować dalsze uszkodzenia zębów. Zamiast tego użyj sterylnej pęsety lub cążków do paznokci, aby wcisnąć luźny drut z powrotem do aparatu.

Jeśli zamki się poluzowały, spróbuj poczekać do następnej wizyty. Choć może się to wydawać przerażające, pamiętaj, że możesz ponownie związać zerwane zamki za pomocą prostego zabiegu stomatologicznego. Chociaż nie będziesz w stanie uniknąć tej sytuacji, możesz zminimalizować ryzyko jej wystąpienia, dowiadując się więcej o przyczynach zerwanych zamków. Niektóre powody złamania mogą obejmować zanieczyszczenie śliną lub zapalenie tkanek. Twój ortodonta pomoże Ci zdecydować, który z tych scenariuszy jest najbardziej odpowiedni dla Twoich konkretnych potrzeb.

Jak ponownie związać złamane opaski

Jeśli zastanawiasz się, jak ponownie związać złamane opaski, istnieje kilka prostych kroków, które możesz podjąć. Pierwszym krokiem jest dokładne wyczyszczenie pasm. Prawdopodobnie będą one zabrudzone z powodu naturalnych olejów. Nanieś alkohol na krawędzie pasm i pozwól im wyschnąć. Następnie użyj papieru ściernego, aby zszorstkować krawędzie, aby zapobiec ich przesuwaniu się. Powtarzaj te czynności, aż uzyskasz pasmo, które jest gotowe do ponownego wiązania.

Jak ponownie połączyć złamane ligatury

Ligaturę drucianą lub gumową, która się poluzowała, można łatwo umieścić z powrotem na miejscu za pomocą sterylnej pęsety. Można również zgiąć ligaturę drucianą, która poluzowała się w wargach, używając końcówki Q lub gumki ołówkowej. Luźne ligatury mogą jednak spowodować oderwanie się innych ligatur, dlatego w przypadku utraty ligatury należy ją natychmiast wymienić.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *