wizyta kontrolna

Ile kosztuje wizyta kontrolna u dentysty?

Obecnie ludzie są zajęci nauką, rozwijaniem własnej kariery czy wychowywaniem dzieci. Dorośli są pochłonięci różnymi zajęciami, a co za tym idzie; bardzo często nie mają czasu, ani pieniędzy. Jest to jeden z wielu powodów, dla których ludzie unikają kontrolnych badań. Jednak w trosce o swoje zdrowie powinni przynajmniej raz do roku się przebadać, dotyczy to również kondycji zębów i dziąseł, które także są narażone na różne uszkodzenia. 

Jakie są ceny wizyt w gabinecie dentystycznym w 2022 roku?  

Jama ustna to jedno z przejść umożliwiającym bakteriom oraz wirusom przedostanie się do środka naszego organizmu. Niestety wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy. Zaniedbywane zmiany, przewlekły ból lub schorzenia mogą prowadzić do rozwoju poważnych dolegliwości ogólnoustrojowych. Nieleczone przypadłości zwiększają ryzyko pojawienia się nadciśnienia, cukrzycy czy chorób układu serca lub krążenia, a lista dalszych skutków ubocznych jest bardzo długa. Prawidłowa higiena jamy ustnej oraz rutynowa kontrola to klucz do zdrowych zębów oraz dziąseł.  

Profilaktyczne wizyty w gabinecie stomatologicznym pozwalają na szybsze leczenie nieprzyjemnych zmian, a co za tym idzie; całkowitą eliminację zagrożenia wynikającego z powyższych schorzeń. Kluczem do utrzymania zdrowej jamy ustnej są takie czynniki jak odpowiednia dieta oraz samodzielna dbałość o prawidłową higienę. Systematyczne wizyty u dentysty są najważniejszym warunkiem. Podczas rutynowej kontroli w gabinecie stomatologicznym lekarz powinien z uwagą przejrzeć się uzębieniu i dziąsłom. Oprócz tego powinien udzielić kilku pomocniczych wskazówek dotyczących higieny oraz diety, które pacjent może wdrożyć w codziennym życiu.   

Skorzystaj z oferty Centrum Estetique (https://www.estetique-wroclaw.pl/) i ciesz się pieknym uśmiechem!

Czy wizyty kontrolne u dentysty są koniecznością?

W trosce o swoje zdrowie oraz samopoczucie każdy z nas powinien regularnie odwiedzać odpowiednie placówki w celu przeprowadzenia badań kontrolnych. Dorośli w ramach odpowiedzialności powinni zadbać o stan zdrowia swoich podopiecznych, ale i o własny. W większości przypadków regularne badania ograniczają się tylko do np. morfologii. Jest to często popełniany błąd. Każdy z nas powinien przynajmniej raz do roku wykonać rutynowe badania profilaktyczne obejmujące m.in.:  

  • badanie ogólne moczu, 
  • glukozy  
  • prób wątrobowych, 
  • badanie tarczycy, 
  • badanie OB, 
  • badanie kreatyniny, 
  • lipidogram. 

Większość ludzi nie wykonuje tych podstawowych badań, nie wspominając o regularnych wizytach w gabinecie stomatologicznym. Istnieje powszechne przekonanie, że idzie się tam tylko wtedy, gdy ból zęba czy dziąseł jest nie do zniesienia i utrudnia codzienne funkcjonowanie. Dzięki regularnemu przeglądowi wielu pacjentów uniknęłoby założenia plomb, leczenia kanałowego oraz dużej ilości pieniędzy. Nie trzeba nikogo przekonywać, że wizyta kontrolna jest dużo tańsza niż skomplikowane zabiegi przeprowadzane przez dentystę.  W razie konieczności wypełnienia ubytków warto rozważyć ofertę Estetique Bielany Wrocławskie: https://www.estetique-wroclaw.pl/stomatologia-zachowawcza/wypelnienia-ubytkow-wroclaw/

Ile kosztuje wizyta kontrolna u dentysty? 

Warto zaznaczyć, że ceny za wizytę kontrolną czy inne specjalistyczne zabiegi są indywidulanie ustalane przez każdy gabinet stomatologiczny. Koszt wizyt u dentysty jest różny w zależności od rodzaju wykonywanej usługi. W 2022 roku w przeciętnym gabinecie najtańsze zabiegi zaczynają się od 50, a najdroższe sięgają aż do kilku tysięcy złotych. Zwykły przegląd stanu zębów nie powinien kosztować więcej niż 150 złotych. Ceny rutynowych konsultacji niestety ciągle rosną i szybko się zmieniają, dlatego przed wizytą należy zapoznać się z cennikiem danego gabinetu stomatologicznego, który chcemy odwiedzić.  

Co jaki czas należy robić przegląd kontrolny u dentysty?  

Wizyta o charakterze kontrolnym powinna odbyć się raz na 6 miesięcy w przypadku dorosłych. Jednak młodzież oraz dzieci powinni częściej odwiedzać gabinet stomatologiczny, gdyż w ich przypadku występuje zwiększone ryzyko wystąpienia zmian próchnicowych. Warto pamiętać o tym, że zarówno dorośli jak i dzieci powinni niezwłocznie zapisać się do dentysty, jeśli doświadczają różnych dolegliwości takich jak ból czy nieprzyjemnego uczucia w obrębie ich uzębienia, a także dziąseł. 

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *